-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Automobilių žibintai užtikrina vairuotojo komfortą ir saugumą važiuojant transporto priemone. Jie būna labai įvairūs ir yra skirstomi pagal tipą, paskirtį, naudojamų lempučių rūšį ir šviesos sklaidos kokybę. Be žibintų važiuoti būtų ne tik kad pavojinga, bet ir greičiausiai neįmanoma, dėl ko vos tik jiems sugedus yra būtina kuo greičiau imtis reikiamų veiksmų jų funkcionalumui atstatyti.
Praktiškai visose transporto priemonėse yra išskiriamos dvi pagrindinės žibintų grupės: priekiniai ir galiniai. Jas gali sudaryti skirtingas šviesos šaltinių skaičius, atliekantys pačias įvairiausias funkcijas, tačiau visi yra labai svarbus ir reikalingi. Priekiniai žibintai auto ir moto technikai padeda apšviesti kelia ir pastebėti kliūtis iš toliau važiuojant tamsiuoju paros metu ir daro transporto priemone labiau matomą kitiems eismo dalyviams. Gale montuojami automobilių žibintai yra skirti informuoti kitus vairuotojus apie planuojamus manevrus ir išryškina transporto priemonės gabaritus tamsoje.
Šiuolaikinių automobilių žibintuose yra ne vienas ir net ne du šviesos šaltiniai, kiekvienas iš kurių atlieka savo funkcija ir turi tam tikrą paskirtį. Pagrindiniai elementai, kurie yra sutinkami praktiškai visose transporto priemonėse yra šie:
- Artimųjų šviesų - žibintai auto ir moto technikai padedantys apšviesti tiesiogiai prieš transporto priemonę, esančią kelio atkarpą. Šviesos srautas yra nukreipiamas taip, kad netrukdytų kitiems vairuotojams
- Tolimųjų šviesų - žibintai, skirti apšviesti ilgesnį kelio ruožą ir šalia jo esančius objektus. Jie yra naudojami kai iš priekio nėra artėjančių automobilių.
- Priešrūkiniai žibintai – užtikrina kokybišką apšvietimą esant blogam orui.
- Papildomi žibintai. Skirti rodyti posūkiams ir atlikti įvairias kitas funkcijas.
Galiniai automobilių žibintai yra kuriami panašiai – viename korpuse neretai būna sujungti keli mažesni šviesos šaltiniai, atliekantys įvairias funkcijas:
- Stabdymo – raudonos spalvos signalas, nurodantis jog yra spaudžiamas transporto priemonės stabdžio pedalas.
- Posūkio – geltonos spalvos žibintai, įsijungiantys kai vairuotojas aktyvuoja posūkio svirtį.
- Atbulinės eigos – perspėja kitus eismo dalyvius apie įjungtą atbulinės eigos bėgį ir tuo pačiu apšviečia zoną, esančią už transporto priemonės.
- Priešrūkiniai – didina transporto priemonės matomumą esant blogoms oro sąlygoms.
Automobilio žibintai kasdien susiduria su kenksmingais aplinkos veiksniais tokiais kaip purvas, dulkės, žiemą barstoma druska, todėl norint maksimaliai prailginti žibintų tarnavimo laiką būtina atlikti tam tikrus namų darbus. Visų pirma – poliravimo procedūra. Šią procedūrą sėkmingai padės atlikti speciali pasta, skirta konkrečiai žibintų poliravimui. Taip pat reikėtų reguliariai, bent kartą į metus patikrinti ir pakeisti žibintų lemputes bei patikrinti žibintų maitinimo laidus. Žibintų reguliavimas – dar viena neišvengiama procedūra, kurią būtina atlikti norint užtikrinti maksimalų žibintų funkcionalumą.
Visų pirma, tai itin logiškas sprendimas kainos atžvilgiu. Tačiau remtis tik gera kaina – tikrai neverta. Būtina tinkamai įvertinti dėvėto žibinto būklę, jo kokybę ir nusidėvėjimą. Taip pat būtina įsitikinti, jog dėvėti žibintai yra parduodami su nauju korpusu ir stiklais. Geros kokybės, naujomis sudedamosiomis dalimis pakeistas dėvėtas žibintas funkcionalumo atžvilgiu tikrai nesiskirs nuo naujo žibinto, o kainos aspektu bus gerokai palankesnis pasirinkimas.
Tikėtina, jog jūsų automobilio techniniai parametrai nėra pritaikyti LED žibintams. Prieš keičiant žibintus būtina atkreipti ypatingą dėmesį į originalų žibintų kodą. To nepadarius atsiranda labai reali tikimybė, jog pasirinksite jūsų automobiliui nepritaikytą žibintų modelį, kuris tiesiog neveiks arba pareikalaus papildomų programavimo ar kitų, naujų žibintų pritaikymui reikalingų darbų.
Naujas automobilis iš automobilių salono visada kainuos gerokai brangiau nei šiek tiek dėvėtas automobilis. Lygiai tokia pati situacija yra ir su automobilio žibintais ar kitomis detalėmis. Taigi, labai dideliu kainos rodikliu dažniausiai pasižymi visiškai nauji žibintai. Tačiau siekiant kokybiško rezultato tikrai nebūtina rinktis pačių naujausių, brangių žibintų. Šiek tiek naudoti, kokybiški žibintai su naujais stiklais – visais atžvilgiais racionalus sprendimas, kuris leidžia džiaugtis kokybiškai atliekamomis žibinto funkcijomis už prieinamą kainą.
Šiam klausimui vieno ar teisingo atsakymo nėra. Jeigu pastebėjote žibinto stikle įtrūkimus ar pažeidimus, savaime suprantama, kad jį reikia keisti nedelsiant. Jeigu kruopščiai prižiūrite žibinto stiklą, dažnai jį plaunate, reguliariai poliruojate ir nepastebite šviesos sklaidos susilpnėjimo, tuomet tikslo pakeisti žibinto stiklą tikrai nėra. Iš esmės žibinto stiklą reikėtų keisti tada, kai vairavimo metu pastebite suprastėjusią apšvietimo kokybę.
Viskas priklauso nuo to, kokios lemputės yra jūsų žibinte. Jeigu įmontuotos halogeninės lemputės - užteks pakeisti tik perdegusią lemputę. Jeigu lemputės ksenoninės, tuomet rekomenduojama pakeisti abiejų žibintų lemputes. To nepadarius, sena ir nauja lemputė skleis kardinaliai skirtingą šviesos srautą, o tai gali įtakoti vairuotojo dėmesio trikdymo veiksnius. Jeigu žibintas su šviesos diodais, tuomet greičiausiai teks keisti visa diodų juostą ar netgi žibintą. Šviesos diodai veikia grandinėlės principu, tad perdegus vienam diodui – šviesos neskleis ir kiti.
Viena labiausiai tikėtinų priežasčių – išdegę žibintų reflektoriai. Šią pasėkmę dažniausiai įtakoja automobilio žibintams nepritaikytų, nekokybiškų lempučių naudojimas. Reflektoriams sudegus nuo jų paviršiaus neatsispindi perduodama šviesa. Dėl šios priežasties suprastėja matomumas, sumažėja apšvietimo laukas ir šviesos stiprumas. Sudegusius reflektorius įmanoma suremontuoti, tačiau remonto darbų kaina tikrai nėra maža, tad racionaliausias šios problemos sprendimo būdas – naujų žibintų įsigijimas.
Ar reikės įsigyti naują žibintą, ar užteks pakeisti tik tam tikras sudedamąsias žibinto dalis tiesiogiai priklauso nuo žibinto pažeidimo. Jeigu tiesiog įskilo, įtrūko žibinto stiklas, tuomet tikrai nereikia keisti viso žibinto. Tokiu atveju – tiesiog pakeiskite pažeistą žibinto stiklą nauju. Visgi, jeigu sulūžo žibinto tvirtinimo detalės, tuomet greičiausiai teks keisti žibinto korpusą ar visą žibintą.