Žibintai

Žibintai

Automobilių žibintai užtikrina vairuotojo komfortą ir saugumą važiuojant transporto priemone. Jie būna labai įvairūs ir yra skirstomi pagal tipą, paskirtį, naudojamų lempučių rūšį ir šviesos sklaidos kokybę. Be žibintų važiuoti būtų ne tik kad pavojinga, bet ir greičiausiai neįmanoma, dėl ko vos tik jiems sugedus yra būtina kuo greičiau imtis reikiamų veiksmų jų funkcionalumui atstatyti. 


Praktiškai visose transporto priemonėse yra išskiriamos dvi pagrindinės žibintų grupės: priekiniai ir galiniai. Jas gali sudaryti skirtingas šviesos šaltinių skaičius, atliekantys pačias įvairiausias funkcijas, tačiau visi yra labai svarbus ir reikalingi. Priekiniai žibintai auto ir moto technikai padeda apšviesti kelia ir pastebėti kliūtis iš toliau važiuojant tamsiuoju paros metu ir daro transporto priemone labiau matomą kitiems eismo dalyviams. Gale montuojami automobilių žibintai yra skirti informuoti kitus vairuotojus apie planuojamus manevrus ir išryškina transporto priemonės gabaritus tamsoje.


Šiuolaikinių automobilių žibintuose yra ne vienas ir net ne du šviesos šaltiniai, kiekvienas iš kurių atlieka savo funkcija ir turi tam tikrą paskirtį. Pagrindiniai elementai, kurie yra sutinkami praktiškai visose transporto priemonėse yra šie:

- Artimųjų šviesų - žibintai auto ir moto technikai padedantys apšviesti tiesiogiai prieš transporto priemonę, esančią kelio atkarpą. Šviesos srautas yra nukreipiamas taip, kad netrukdytų kitiems vairuotojams

- Tolimųjų šviesų - žibintai, skirti apšviesti ilgesnį kelio ruožą ir šalia jo esančius objektus. Jie yra naudojami kai iš priekio nėra artėjančių automobilių.

- Priešrūkiniai žibintai – užtikrina kokybišką apšvietimą esant blogam orui. 

- Papildomi žibintai. Skirti rodyti posūkiams ir atlikti įvairias kitas funkcijas. 


Galiniai automobilių žibintai yra kuriami panašiai – viename korpuse neretai būna sujungti keli mažesni šviesos šaltiniai, atliekantys įvairias funkcijas:

- Stabdymo – raudonos spalvos signalas, nurodantis jog yra spaudžiamas transporto priemonės stabdžio pedalas.

- Posūkio – geltonos spalvos žibintai, įsijungiantys kai vairuotojas aktyvuoja posūkio svirtį.

- Atbulinės eigos – perspėja kitus eismo dalyvius apie įjungtą atbulinės eigos bėgį ir tuo pačiu apšviečia zoną, esančią už transporto priemonės.

- Priešrūkiniai – didina transporto priemonės matomumą esant blogoms oro sąlygoms.     


Kas kiek laiko reikia keisti automobilio žibintus?


Nors automobilių žibintai nėra keičiami labai dažnai, visgi jie reikalauja dėmesio dėl laikas nuo laiko perdegančių ir keitimo reikalaujančių lempučių. Jos savo ruožtu būna: 


Halogeninės. Tai vis dar labai dažnai sutinkamos, nebrangios ir lengvai keičiamos lemputės. Jų veikimas yra panašus į įprastų kaitinimo lempučių, tik viduje yra dujų, kurios iš sukuria švietimą. Visgi tai yra dažniausiai keitimo reikalaujantys elementai, nes nėra labai atsparūs elektros srovės šuoliams. 


Šviesos diodų arba LED. Tai šiuolaikiški šviesos šaltiniai, kurie palaipsniui tampa nauju standartų. Automobilių LED žibintai pasižymi ekonomišku elektros energijos naudojimu ir aukštu efektyvumu. Jie nereikalauja sušilimo ir yra paruoštos naudoti iškarto užvedus automobilį. Svarbus LED lempučių ypatumas yra tas, jog iš jų galima padaryti įvairių formų žibintus. Jie yra kiek brangesni, tačiau tarnauja ilgiau. Visgi diodai su laiku taip pat gali pradėti blukti ir nebeužtikrina tokios pat ryškios šviesos sklaidos kaip būdami nauji. Minusas LED žibintų yra tas, jog perdegus net ir vienam diodui, greičiausiai teks pasirūpinti arba nauju žibintu arba visa diodų juosta.


Ksenonai – naujoji lempučių karta, kuriose yra naudojamos ksenono dujos, leidžiančios išgauti labai ryškų šviesos srautą ir smarkiai neįkaistančios. Pagrindinis šių šviesos šaltinių pliusas yra ilgas tarnavimo laikas. Tačiau atėjus laikui keisti lemputę, reikėtų pasirūpinti ir kitoje pusėje esančiu žibintų, nes kitu atveju, skirtumas tarp abiejų lempučių šviesos srautų bus labai didelis ir trikdys vairuotoją.


Kas liečia kitus žibintų elementus, tai jie tai pat gali susidėvėti. Tai ypač liečia išorinę dalį - stiklą, atsakingą tiek už šviesos paskirstymą tiek ir lempučių apsaugą nuo išorinių veiksnių. Tai yra dalys, kurioms tenka atlaikyti gan didelius išbandymus: drėgmė, purvas, temperatūrų pokyčiai ir pan. Jei laiku nesiimti reikiamų veiksmų, siekiant apsaugoti žibinto stiklą, jis susibraižo ir praranda skaidrumą. Dėl šios priežasties visas žibintas nebešviečia taip kokybiškai kaip norėtųsi. Kai kuriais atvejais šias problemas galima bandyti taisyti poliravimų ir kruopštaus valymo pagalba, tačiau kartais šie veiksmai būna nebeveiksmingi ir ateina laikas keisti žibintus. 

Tas pats liečia ir atvejus, kai žibintas būna pažeistas iš po rato išskriejusio akmens arba dėl kitų nelaimingų atsitikimų. Tokiais atvejais keitimas turėtų būti atliekamas kuo skubiau, nes per įtrūkimą į žibinto vidų gali patekti drėgmė, kuri savo ruožtu gali sukelti gerokai didesnių problemų. Kaip išsirinkti tinkamus žibintus automobiliui?


Tinkamo žibinto pasirinkimas šiais laikais yra ganėtinai nesudėtinga užduotis. Internetinėse parduotuvėse siūlomų dalių asortimentas būna kelis kartus platesnis nei įprastose fizinėse prekybos vietose. O užsakymai pateikiami ir apdorojami per ypač trumpą laiką.  Kaip užsisakyti reikiamą detalę elektroninėje parduotuvėje


Užsakant žibintus mūsų elektroninėje parduotuvėje, tereikia susivesti automobilio gamintoją, markę ir modifikaciją, bei pasirinkti iš siūlomų variantų tą, kuris jums yra tinkamiausias ir aktualiausias. Apmokėjus užsakymą, jis bus pristatytas į nurodytą adresą, arba atsiėmimo vietą vos per kelias dienas.