Atšvaitai | partecha.lt

Atšvaitai

Galiniai, gabaritų ir priekiniai automobilių žibintai padeda vairuotojams pastebėti kelyje kitas transporto priemones ir išvengti susidūrimų. Tačiau tais atvejais, kai pagrindiniai žibintai sugenda arba jei motorinė transporto priemonė stovi priparkuota su išjungtomis šviesomis, ją apsaugo dar viena apsaugos elementas – automobilių atšvaitai. Jie gali būti sujungti su žibintais arba atskirai montuojami į automobilio bamperį arba kitus korpuso elementus. Jų kiekis, forma, dydis ir vieta priklauso nuo pačios transporto priemonės modelio, tad šių elementų įvairovė yra itin didelė. 


Kaip byloja pats žodis „atšvaitas“ – jų paskirtis yra atspindėti šviesos srautą atgal link šaltinio. Tad jei važiuodami tamsoje apšviesite priekyje esančią transporto priemonę, kurios vairuotojas dėl kažkokių priežasčių nebus įjungęs žibintų, jūs vis tiek turėsite galimybę ją pastebėti iš tolimesnio atstumo ir turėsite laiko išvengti susidūrimo.  Atšvaitai automobiliams yra gaminami iš plastiko ir veikia naudojant retroreflekcijos principus.  Jų išorė yra lygi ir permatoma po kuriuo yra didelis skaičius mažų prizmių. Šviesa, patekdama į atšvaitą, atsitrenkia į daugybę kampu pakreiptų paviršių ir yra nukreipiama atgal link savo šaltinio. 


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

PORSCHE 911 Convertible (991) Galinio buferio atšvaitas (9P1945106)

P-5402, HELLA

Tinka 2011-2016 modeliams..

Kaina: 10.00€
Be PVM: 8.26€

Atšvaitų talpinimas ant transporto priemonių yra būtina priemonė, kurią reguliuoja atitinkamos institucijos, užtikrinančios saugų eismą keliuose. Dėl šios priežasties, automobilių gamintojai, kuriant naujos modelio dizainą, numato vietas, kuriose bus reikalingi atšvaitai.


Kaip ir visos kitos automobilių dalys, atšvaitai nėra amžini. Jie taip pat susidėvi, dėl pastovaus ultravioletinių spindulių poveikio, ko pasekoje tampa išblukę ir praranda savo šviesos atspindėjimo savybes. Taip pat su laiku atšvaitai gali susibraižyti, įskilti ar net sudužti po susidūrimų ar kitų atsitikimų, kas neabejotinai gerokai sumažina šviesos atspindėjimą. Tokiais atvejais, svarbu pasirūpinti naujo reflektoriaus įsigijimu ir senojo pakeitimu.