Rūko žibintai

Šiuolaikiniuose automobiliuose daug funkcijų ir technologijų yra naudojamos tam, kad užtikrinti saugesnį važiavimą tiek vairuotojams, tiek ir kitiems eismo dalyviams. Apšvietimas šiuo atveju, vaidina itin svarbų vaidmenį tiek dienos, tiek nakties metu. Dėl šios priežasties, automobilio žibintai pastoviai yra tobulinami, kad visi vairuotojai maksimaliai saugiai ir nerizikuodami savo ir kitų gyvybėmis galėtų važiuoti net ir ganėtinai sudėtingomis sąlygomis. Prie pastarųjų yra priskiriamas ir rūkas bei kiti gamtos reiškiniai, kurie ženkliai sumažina matomumą ir reikalauja iš vairuotojų ne tik daugiau dėmesio, bet ir papildomų priemonių, kurios padeda užtikrinti saugesnį eismą. Priešrūkiniai žibintai yra neabejotinai tarp vienų svarbiausių tokių priemonių. Jų paskirtis ne tik pagerinti patiems vairuotojams matomumą tais atvejais, kai tenka važiuoti riboto matymo sąlygomis, bet ir leidžia kitiems eismo dalyviams matyti priekyje esančius automobilius iš tolimesnio atstumo.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

VW PASSAT (362) Rūko žibintas (3AA941661B)

P-108, Partecha

Su lempute..

Kaina: 20.00€
Be PVM: 16.53€

VW PASSAT (362) Rūko žibintas (3AA941662B)

P-107, Partecha

Su lempute..

Kaina: 20.00€
Be PVM: 16.53€

Šiuolaikiniuose transporto priemonėse dažnai yra naudojami modernūs ir taupūs LED priešrūkiniai žibintai, senesniuose dar galima sutikti ir kitus šviesos šaltinius, padedančius kovoti su mažu kelio matomumu. Šie automobilių elementai yra montuojami tiek transporto priemonių priekyje tiek ir gale, tačiau atlieka visiškai skirtingas funkcijas, kaip ir daugelis šviesos šaltinių. Galinis rūko žibintas – tai automobilio detalė, didinanti jo matomumą kitiems eismo dalyviams, važiuojantiems iš paskos.  Priekiniai rūko žibintai dar ir atlieka kelio apšvietimo funkciją. Jie leidžia platų ir plokščią šviesos srautą, nukreiptą į kelio dangą. 


Nežiūrint į pavadinimą, priešrūkiniai žibintai yra naudojami ne vien tada, kai matomumą apsunkina rūkas. Jie yra naudingi ir lietaus ar krentančio sniego metu, kitaip tariant visais atvejais, kai ore yra padidinta drėgmė, kuri išsklaido įprastas artimąsias šviesas, dėl kurių suprastėja matomumas.