Amortizatoriai gera kaina internetu | partecha.lt

Amortizatoriai

Amortizatoriai – viena iš svarbiausių automobilio pakabos detalių, užtikrinanti saugumą ir komfortą kelyje. Kad kelyje būtumėte saugūs, nekeltumėte pavojaus tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams, būtina pasirūpinti automobilio technine priežiūra. Ne išimtis ir amortizatorius, kuri yra tiek pat svarbi detalė automobilyje kaip ir stabdžiai, vairas, variklio elementai ir kiti prietaisai. Amortizatoriaus pirminė funkcija ne tik suteikti kelionės metu komforto, bet ir saugumo kelyje, todėl būtina jo nuolatinė priežiūra ir reguliarus keitimas. 


Amortizatoriaus paskirtis ir funkcija automobilyje


Amortizatorius yra viena iš pakabos sistemos sudedamųjų dalių. Pakabos sistema iš viso susideda iš šių pagrindinių elementų: priekinių ir/ar galinių amortizatorių, ratų ir padangų bei pakabos spyruoklės. Kad automobilio sukibimas su kelio danga būtų kokybiškas, o kelionė komfortiška, visi šie pakabos sistemos elementai turi veikti nepriekaištingai. Jie taip pat daro įtaką transporto priemonės valdymui ir daugelio sistemų veikimui (abs, esp, asr). Amortizatoriaus paskirtis šioje sistemoje yra užtikrinti tolygų automobilio judėjimą ir išlaikyti reikiamą padangų sąlytį su kelio danga. 


Amortizatorius užtikrina paprastesnį, patogesnį bei lygesnį automobilio valdymą važiuojant įvairiomis kelio dangomis. Tai taip pat prisideda ir prie saugesnių kelionių. Be amortizatoriaus būtų sudėtinga pravažiuoti kelių nelygumus, transporto priemonė nebūtų tokia stabili, būtų jaučiamas didesnis virpėjimas bei prastas ratų bei kelio dangos sukibimas, geras kontaktas su danga, todėl jie yra būtini ir privalomi visose transporto priemonėse. Jie suteikia ne tik saugumą kelyje, tačiau ir saugo kitas transporto priemonės dalis. Amortizatorius prisideda ir prie ilgesnio stabdžių sistemos funkcionalumo – be jų stabdymo kelias prailgėtų net kelis kartus, o tai sukeltų greitesnį stabdžių dėvėjimąsi, o taip pat ir pavojų kelyje.


Kaip atpažinti amortizatoriaus gedimus?

Amortizatorius, kaip ir kitos transporto priemonės dalys, yra veikiamas įvairių aplinkos veiksnių, todėl yra linkę nusidėvėti, sugesti. Dažniausi amortizatorių gedimų priežastys yra aplinkos pokyčiai – temperatūrų svyravimai, smėlis, druska, krituliai. Taip pat nekokybiška kelio danga, agresyvus vairavimo stilius, purvo ir cheminių medžiagų poveikis, nereguliari priežiūra, nepakankamas alyvos kiekis rezervuare. Tad tai neigiamai veikia ne tik automobilio padangas, tačiau ir amortizatorių. Todėl jo reguliari priežiūra ir keitimas yra neišvengiami. 

Amortizatorių įprastai reikia keisti ne tuomet kai jis sugenda, pasižeidžia, bet dažniausiai nusidėvėjimo atveju. Amortizatoriui nusidėvėjus jis ne taip efektyviai absorbuoja smūgius, todėl ratai nesukimba su danga. Tokiu atveju automobilį suvaldyti tampa kur kas sudėtingiau, prailgėja stabdymo laikas, amortizatoriaus nusidėvėjimas lemia ir didesnę vibracija, kuri kenkia visai automobilio pakabai ir jos dalims. Įprastai amortizatoriai nusidėvi ir juos rekomenduojama keisti kas 60-80 tūkstančių nuvažiuotų kilometrų. Diagnostiką atlikti bent kas 20 tūkstančių nuvažiuotų kilometrų. Tiesioginę įtaka detaliai daro ir šaltasis metų laikotarpis, minusinė temperatūra, todėl rekomenduojama patikrą daryti kiekvieną pavasarį. 


Amortizatoriaus keitimo priežastimis gali būti: 


jaučiamas kėbulo svyravimas;

matoma korozija ant elemento;

prailgėjęs automobilio stabdymo laikas;

mechaniniai pažeidimai;

girdimas bildesys ir pašaliniai garsai;

jaučiama ratų vibracija;

alyvos nuotėkiai ant detalės;

netolygus padangų nusidėvėjimas;

sumažėjęs automobilio stabilumas.


Vienas iš paprasčiausių būdų patikrinti amortizatoriaus efektyvumą savarankiškai – stipriai ir staigiai spustelėti automobilį iš viršaus rankomis. Amortizatoriui veikiant efektyviai, automobilio kėbulas turi sklandžiai grįžti į pirminę padėtį, esant neefektyviam amortizatoriui, automobilis po šio veiksmo gali suptis. Įprastai jeigu amortizatorius nebe toks kokybiškas jo tikrinti net nereikia, tai paprasčiausiai gali išduoti paties automobilio valdymas ir stabilumas, kuris prasčiau jaučiamas ypač esant sudėtingoms oro sąlygomis. Tokiomis sąlygomis netinkamas amortizatorius apriboja automobilio greitį, didėja akvaplaningo galimybė. 

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

TESLA Model Y Amortizatorius (1A101934-C)

P-7764, Tesla

..

Kaina: 150.00€
Be PVM: 123.97€

TESLA MODEL 3 (5YJ3) Amortizatorius (1A101934-C)

P-7764, Tesla

..

Kaina: 150.00€
Be PVM: 123.97€

PORSCHE CAYENNE (9YA) Amortizatorius (9Y0616038G)

P-8412, Porsche

Desine..

Kaina: 300.00€
Be PVM: 247.93€

PORSCHE CAYENNE (9YA) Amortizatorius (9Y0616037)

P-6204, Porsche

..

Kaina: 250.00€
Be PVM: 206.61€

PORSCHE CAYENNE (9YA) Amortizatorius (9Y0513021J)

P-4410, Porsche

..

Kaina: 240.00€
Be PVM: 198.35€

PORSCHE CAYENNE (9YA) Amortizatorius (9Y0513021G)

P-4414, Porsche

..

Kaina: 280.00€
Be PVM: 231.41€

BMW 7 (G11, G12) Amortizatorius (13981113)

P-4581, RollsRoyce

Galinis Dešinė..

Kaina: 450.00€
Be PVM: 371.90€

BMW 7 (G11, G12) Amortizatorius (13981113)

P-4580, RollsRoyce

Galinis Dešinė..

Kaina: 450.00€
Be PVM: 371.90€

BMW 7 (G11, G12) Amortizatorius (13981113)

P-4582, RollsRoyce

Galinis Dešinė..

Kaina: 550.00€
Be PVM: 454.55€

BMW 7 (G11, G12) Amortizatorius (13981113)

P-4579, RollsRoyce

Galinis Kairė..

Kaina: 450.00€
Be PVM: 371.90€

AUDI Q8 (4MN) Amortizatorius (4M0616039BD)

P-8717, Audi

Desine..

Kaina: 350.00€
Be PVM: 289.26€

AUDI Q7 (4MB) Amortizatorius (4M0616039BD)

P-8717, Audi

Desine..

Kaina: 350.00€
Be PVM: 289.26€

Kada reikalingi nauji amortizatoriai automobiliui?

Amortizatorius būtina keisti naujais ne tik reguliariai, dėl aukščiau išvardintų veiksnių, tačiau ir atsiradus amortizatorių gedimams. Tai gali būti detalės deformacija, riebokšlio hermetiškumo pažeidimas, vožtuvo gedimas. Tad tokiais atvejais amortizatorių keitimas į naujus yra neišvengiamas. Šiuolaikiniai amortizatoriai yra neišrenkami, todėl sugedus bent vienai iš detalės elementų jie yra neremontuojami, o keičiami naujais. Įprastai vieno amortizatoriaus gedimas reikalauja tuo pačiu pakeisti ir antrą toje pačioje ašyje esantį amortizatorių. Amortizatoriai ir jų kaina priklauso nuo gamintojo bei techninių parametrų. Jie skiriasi pagal savo ilgį, ašies ilgį, matmenis ir gamintojus. Todėl naujus amortizatorius turite įsigyti atsakingai, pagal konkretų savo automobilio modelį. 

Amortizatorių pasirinkimas

Jie yra skirstomi pagal užpildymą ir konstrukcijos tipą. 

Pagal užpildymą: 

Dujiniai amortizatoriai: į sistemą, esant aukštam spaudimui, įleidžiamas azotas, kas neleidžia užputoti alyvai.
Hidrauliniai amortizatoriai: kaip darbinis skystis yra naudojama alyva.

Pagal konstrukcijos tipą yra skirstomi į: 


Vieno vamzdžio 

Kitaip dar vadinami aukšto slėgio, tepaliniu-dujiniu arba dujiniu amortizatoriumi. Šiame amortizatoriuje alyva atvėsta greičiau, nes nėra išorinio vamzdžio. Amortizacija vykdoma dujų suspaudimo dėka. Čia alyva atskirta nuo dujų judančių stūmuokliu, todėl ji neputoja, suteikia galimybę dujų slėgį padidinti iki 20–30 MPa, todėl toks amortizatoriaus tipas pasižymi geresnėmis savybėmis. Amortizatorius geriau slopina vibraciją, greitai reaguoja, tyliai veikia ir mažai sveria. Šis amortizatorių tipas pasižymi geresnėmis savybėmis nei tepaliniai. Jo savybės yra geresnės nei dviejų vamzdžių amortizatoriaus, dažnai jie yra naudojami lenktynių trasose, besivaržančiuose sportiniuose automobiliuose. 

Dviejų vamzdžių

Šiuose amortizatoriuose yra du vamzdžiai, o jų privalumai – sandaros paprastumas. Toks tipas užtikrina geresnį automobilio sukibimą su kelio danga, greičiau reaguoja važiuojant nelygiu keliu bei suteikia didesnį komfortą.  
Tepaliniuose dviejų vamzdžių amortizatoriuose stūmoklis stumia alyvą per du vožtuvus – vieną stūmoklyje ir vieną korpuse. Tokiame amortizatoriuje stūmuoklis yra vidiniame vamzdyje, o alyvos perteklius yra išstumiamas į išorinį vamzdelį. Šiame išoriniame vamzdelyje virš alyvos yra oro, kuris maišosi su banguojančia alyva ir gali sukelti jos putojimą. Taigi kaip trūkumas čia yra greitas įšilimas ir alyvos putojimas, kuris mažina darbo kokybę. 

Kokius amortizatorius rinktis – tepalinius ar dujinius priklauso tik nuo Jūsų transporto priemonės eksplotavimo ir gamintojo nurodymų. Tepaliniai yra pigesni, užtikrina patogumą, tačiau linkę perkaisti esant didesnėms apkrovoms. Dujiniai yra standesni, užtikrina sklandų važiavimą ir yra pritaikyti labiau sportiniams automobiliams, atlaiko didelį našumą ir apkrovas. 

Kaip įsigyti amortizatorius pagal automobilio markę?


Jie yra skirtingų tipų, todėl atsižvelgiant į skirtingus lengvųjų automobilių naudojimo būdus, naudojami ir skirtingų rūšių amortizatoriai. Amortizatorius savo automobiliui galite įsigyti partecha.com internetinėje parduotuvėje, kurioje rasite platų amortizatorių bei jų dalių pasirinkimą. Pasinaudokite patogia paieškos sistema – pasirinkite gamintoją, automobilio modelį bei modifikaciją, o sistema automatiškai pagal paieškos kriterijus sugeneruos Jūsų automobiliui tinkamas dalis. 

Amortizatorių galite pasikeisti savarankiškai, arba šį darbą patikėti profesionalams. Norint pasikeisti savarankiškai Jums prireiks kėlimo pritaiso, įrankių rinkinio, „WD-40“ purškiklio. Atliekant keitimą reiktų atlikite šiuos veiksmus: 

Nuimti transporto priemonės ratą.
Jeigu tai būtina - atjungti stabdžių sistemos žarneles.
Demontuoti viršutinius stovų tvirtinimus, tada – apatinius.
Naudojant nuėmiklį, nuimti spyruoklę.
Įstatyti naują detalę vietoje senos ir atlikti visus veiksmus atbuline eiga.