-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Automobilių žibintų kokybišką ir ilgalaikį veikimą užtikrina ne vien vidaus elementai, tokie kaip lemputės bei šviesos diodai, tačiau ir išorinės dalys, tokios kaip stiklai. Jie yra būtini visur, kuri transporto priemonės korpuse yra numatyti vienokie ar kitokie šviesos šaltiniai. Automobilių žibintų stiklai atlieka apsauginę funkciją nuo drėgmės ir purvo. Tokia apsauga yra būtina, tam kad elektroninės dalys, esančios žibinto korpuse nebūtų sugadintos ir galėtų atlikti savo funkciją ilgą laiką.
Ypač svarbų vaidmenį atlieka priekinių žibintų stiklai, kuriems tenka labai dideli išbandymai. Vėjo nešamos šiukšlės, purvas, krituliai ir netgi saulės ultravioletiniai spinduliai gali ne tik paveikti jų skaidrumą, bet ir sugadinti juos. Dėl šių priežasčių sumažėja stiklo pralaidumas šviesai, kas savo ruožtu, turi neigiamą poveikį kelio dangos apšvietimui ir matomumui. Taip bet koks stiklo pažeidimas (įtrūkimas ar įdauža) gali lemti drėgmės patekimą į žibinto vidų, dėl ko gali įvykti lempučių ir kitų elektroninių dalių gedimas.
Nors šios automobilio žibinto dalys ir yra vadinamos stiklais, tačiau jų gamybai vis dažniau yra naudojamos tokios medžiagos kaip plastmasė (chloruotas polivinilchloridas arba polikarbonatas). Lyginant su stiklu, šios medžiagos pasižymi visa eile pranašumų:
● Aukštas atsparumas smūgiams;
● Nedidelis svoris;
● Galimi mažesni gamybos nuokrypiai;
● Gerokai didesnės galimybės gaminti formas su papildomomis ertmėmis;
● Paviršius gali būti padengtas įbrėžimams atsparia danga.
Norint, kad žibintų stiklai tarnautų ilgesnį laiką ir neprarastų savo skaidrumo, rekomenduojama imtis tam tikrų veiksmų, susijusių su priežiūra:
- Netrinti stiklo sausomis šluostėmis ir nenaudoti abrazyvinių valymo priemonių;
- Valymui nenaudoti stiprių ir agresyvių cheminių priemonių, galinčių sugadinti stiklą;
- Atkreipkite dėmesį į naudojamas lemputes, jos turėtų būti parenkamos pagal gamintojo rekomendacijas.