Stabdžių suportas | partecha.lt

Stabdžių suportas

Viena svarbiausių automobilių sudėtinių dalių, be kurios automobilio eksplotavimas tiesiog neįmanomas yra stabdžių sistema ir jos dalys. Viena tų dalių – suportas, arba kitaip stabdžių apkaba, užtikrinanti sklandų transporto priemonės eksplotavimą bei tinkamą ir saugų stabdžių sistemos darbą. Suportai yra atsakingi už stabdžių kaladėlių prisispaudimą, fiksavimą prie stabdžių diskų ir sklandų ratų stabdymą. Ši dalis automobilyje yra itin svarbi, nes užtikrina jėgos, reikiamos stabdymui, suteikimą.


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

AUDI Q7 (4MB) Stabdžių suportas (4M0415AC)

P-6176, Audi

..

Kaina: 350.00€
Be PVM: 289.26€

AUDI Q5 (8RB) Galinis suportas (8K0615403B)

P-617, VIKA

..

Kaina: 123.48€
Be PVM: 102.05€

AUDI A5 (8T3) Galinis suportas (8K0615403B)

P-617, VIKA

..

Kaina: 123.48€
Be PVM: 102.05€

Suporto struktūra ir funkcija


Stabdžių apkaba yra korpusas, gaubiantis diską ant kurio yra tvirtinamas ratas. Šiame korpuse taip pat yra tvirtinamos stabdžių kaladėlės, stūmuoklis  (pritraukiantis ir atleidžiantis abi suporto puses). Paspaudus stabdžio pedalą suportas stumia kaladėles prie stabdžių disko. Iš visos stabdžių mechanizmo sistemos, stabdžių apkaba yra vienintelė judanti detalė, kurios darbas tiesiogiai lemia efektyvų automobilio stabdymą. 

Kuomet yra nuspaudžiamas stabdžio pedalas, hidraulinėje magistralėje atsiranda spaudimas, kuris ir lemia suportų stūmuoklių judėjimą. Tokiu būdų kaladėlės yra prispaudžiamos prie disko, o automobilis efektyviai stabdo. Suporto užduotis taip pat yra laikyti kaladėles paraleliai stabdžių diskui, to nedarant mažėja stabdymo efektyvumas, o kaladėlių paviršius pasidaro netolygus bei greičiau nusidėvi. 

Stabdžių suportų tipai 


Suportai gali būti skirstomi į slankiojančios apkabos ir fiksuotos apkabos. 

Slankiojantis – konstrukcija itin paprasta, nėra pritaikyta sportiniams automobiliams ar sunkiasvorėms transporto priemonėms. Slankiojanti apkaba turi stumuoklius tik vienoje pusėje ir gali judėti aplink rato diską. Nuspaudus stabdžio pedalą, stūmuoklis prisispaudžia stabdžių kaladėles tik vienoje disko pusėje ir suportas slysta rato disko paviršiumi, kadangi kaladėlės kitoje suporto pusėje, kurioje nėra stūmoklio, taip pat liečia disko paviršių. 

Fiksuotas – sudėtingesnės konstrukcijos nei slankiojantis, fiksuota apkaba didina elemento darbo efektyvumą. Tai nejudanti detalė ir yra tvirtinama konkrečioje vienoje vietoje. Fiksuota detalė turi judančius stūmuoklius abejose pusėse. Fiksuota apkaba stabdymo jėgą paskirsto efektyviau ir vienodžiau. Tiesa, šio tipo suportas yra ir didesnės kainos. 


Kokie būna stabdžių suportų gedimai?


Kaip ir kitos detalės automobilyje, stabdžių apkaba yra itin svarbi detalė kuriai turi būti skiriamas atidus dėmesys ir reguliari patikra. Tinkamas suporto veikimas užtikrina stabdžių sistemos efektyvumą, o tai reiškia ir saugumą kelyje. 

Suporto gedimus gali sukelti detalės deformacija, nusidėvėjimas, netinkama ir nereguliari stabdžių sistemos priežiūra, nekokybiškų dalių naudojimas, agresyvus vairavimo stilius, aplinkos veiksniai, drėgmės ir purvo poveikis, netinkamas stabdžių skysčio naudojimas, nusidėvėjusių stabdžių kaladėlių eksplotavimas bei kiti atvejai. Priežasčių dėl kurių gali kilti suporto gedimai yra daug ir pačių įvairiausių, o norint apsaugoti kitas detales, užtikrinti saugias keliones, būtina reguliari priežiūra. Eksplotuojant nusidėjusią detalę yra keliamas pavojus ne tik kitiems komponentams, bet ir paties vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumui. Todėl problemos šalinimas yra būtinas. 

Kokie požymiai gali išduoti suporto gedimą?

 

Esant didelei jėgai užsiblokuoja galiniai stabdžiai.
Jaučiamas “pulsavimas” spaudžiant stabdžio pedalą.
Stabdant automobilis krypsta į šoną.
Spaudžiant stabdžio pedalą jaučiamas laisvumas arba kietumas.
Savaiminis stabdžių suveikimas.
Pilnam sustojimui reikia didesnio atstumo.
Variklis lėtai didina apsukas.
Gali būti jaučiamas degėsio kvapas.

Suportų tarnavimo laikas priklauso nuo automobilio eksploatavimo sąlygų, vairavimo stiliaus bei kitų veiksnių. Visiškai normalu, kad ši detalė ilgainiui veikiama aplinkos bei kitų įvairių veiksnių linkusi nusidėvėti, tačiau tik sklandus stabdymas, reguliari priežiūra, optimalios automobilio laikymo sąlygos bei priimtinas vairavimo stilius gali prailginti šio elemento tarnavimo laiką.  

Suporto eksplotavimo patarimai 


Laiku keiskite stabdžių skystį.
Valykite ir sutepkite mazgo elementus.
Tikrinkite guminių gaubtų būklę keičiant kaladėlių keitimą, arba bent kartą į pusę metų.
Sutepimo medžiagas rinkitės tik pagal savo automobilio modelio techninius reikalavimus.
Padenkite suportą specialiais temperatūroms atspariais dažais, norint išvengti arba sulėtinti koroziją.
Venkite agresyvaus vairavimo stiliaus.
Venkite staigaus stabdymo bei staigaus pajudėjimo iš vietos.
Reguliariai atlikite visa stabdžių skysčio pakeitimą.
Reguliariai atlikite visos stabdžių sistemos ir komponenetų apžiūrą.
Neeksplotuokite nusidėvėjusios detalės net ir trumpą laiką, ją būtinai keiskite nauja.


Remontuoti ar keisti suportą?


Priklausomai nuo esamo gedimo, į šį klausimą Jums gali atsakyti tik profesionalūs specialistai, aptikę gedimą ir įvertinę detalės efektyvumą. Suporto remontavimas / restauravimas ne visada yra geresnis pasirinkimas, kartais problemų šalinimas gali atsieiti kur kas brangiau nei naujos detalės pakeitimas. Tas pats galioja ir su dėvėtomis detalėmis. Dėvėta detalė sutrumpina transporto priemonės eksplotaciją, taip pat nėra aišku kiek tiksliai naudota detalė Jums bus efektyvi, o kartais norint sutaupyti galiausiai išleidžiama kur kas daugiau. Naują detalę rekomenduojama rinktis norint būti tvirtiems dėl jos ilgalaikio naudojimo ir patikimumo. 

Esant nežymiems gedimams suportą galite pasikeisti ir savarankiškai. Visgi jeigu problema yra rimta, neturite reikiamų įrankių bei žinių geriau tai patikėti profesionalams. Netinkamai keičiant suportą galima pažeisti kitas detales, pažeisti sistemos hermetiškumą. Norint demontuoti detalę, jums reikia keltuvo arba domkrato pagalba pasikelti automobilį, nuimti ratą, atsukti suporto tvirtinimus ir nuimti detalę neatjungiant jos nuo stabdžių skysčio tiekimo kanalo. 


Kaip išsirinkti stabdžių suportą?


Stabdžių suportai yra įvairių tipų, skiriasi savo kaina, dydžiu, gamintoju bei kitais parametrais. Šią detalę turite rinktis pagal savo konkretų automobilio modelį. Suportai skiriasi savo skersmeniu, taip pat reikia atkreipti dėmesį į stabdžių diskų storį ir kitus parametrus. Tik tinkamai priderinta ir pasirinkta dalis, pagal automobilio modelį užtikrins efektyvų stabdymą ir saugumą kelyje. 

Būtina susipažinti su visomis dalies charakteristikomis ir įsitikinti, kad dalis tikrai tinkama Jūsų automobiliui. Internetinėje parduotuvėje partecha.com rasite itin platų, žinomų prekės ženklų, kokybe pasižyminčius suportus kiekvieno automobilio modeliui. Išsirinkti bus nesunku pasinaudojus patogia ir greita paieškos sistema, kurioje pasirinkus gamintoją, automobilio modelį bei modifikaciją bus sugeneruoti rezultatai pagal jūsų kriterijus, beliks tik išsirinkti norimą dalį. O prireikus pagalbos mūsų specialistai visuomet pasiruošę patarti ir padėti išsirinkti Jūsų lūkesčius atitinkančią prekę.