ABS davikliai | partecha.lt

ABS davikliai

ABS (anti-lock braking system) nedidelė, tačiau svarbi automobilio stabdymo sistemos dalis. ABS yra stabdžių antiblokavimo sistema, kuri tiesiogiai susijusi su saugumu ir sklandžiu automobilio važiavimu. ABS sistema yra kiekviename automobilyje, o jos pagrindinis tikslas yra neleisti užsiblokuoti ratams stabdymo metu, palaikyti tolygumą ir užtikrinti saugumą kelionių metu. 

ABS davikliai yra montuojami kiekvienos transporto priemonės ratui atskirai. Jie padeda vairuotojui paprasčiau suvaldyti transporto priemonę kai ji yra staigiai stabdoma, taip pat išvengti staigaus slydimo, o tai ypač svarbu šaltuoju metų laikotarpiu bei esant šlapiai bei slidžiai kelio dangai. 


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

VW T-ROC (A11) ABS daviklis (WHT007147B)

P-4656, Audi

..

Kaina: 15.00€
Be PVM: 12.40€

SEAT ATECA (KH7) ABS daviklis (WHT007147B)

P-4656, Audi

..

Kaina: 15.00€
Be PVM: 12.40€

AUDI Q2 (GAB) ABS daviklis (WHT007147B)

P-4656, Audi

..

Kaina: 15.00€
Be PVM: 12.40€

VW CC (358) ABS daviklis (WHT003858A)

P-340, VIKA

..

Kaina: 14.40€
Be PVM: 11.90€

TESLA MODEL 3 ABS daviklis (1188771-00-A)

P-8050, Tesla

Galinis..

Kaina: 50.00€
Be PVM: 41.32€

Kokia ABS daviklio funkcija?


Pagrindinė ABS daviklio funkcija yra sekti ir matuoti ratų sukimosi greitį ir atitinkamą informaciją siųsti valdymo blokui. ABS daviklis dažniausiai yra montuojamas prie rato ir susideda iš dviejų komponentų: rato dantyto žiedo ir impulsinio žiedo, pritvirtinto prie ašies ir besisukančio kartu su ratu bei magnetinio daviklio arba daviklio, naudojančio Holo efektą, kurie siunčia duomenis į ABS kontrolės modulį. Pastebėjus bet kokį neatitikimą tarp besisukančių ratų ABS sistema iš karto įsijungia, auto kompiuteris informuoja vairuotoją apie neatitikimus, taip pat dažniausiai įsijungia ir kontrolinė lemputė prietaisų skydelyje. 

ABS davikliai yra būtini kiekvienoje transporto priemonėje, kitu atveju automobilis staigaus stabdymo metu taptų visiškai nevaldomas, dėl užsiblokavusių ratų. Taip yra išvengiama pavojingų situacijų ir eismo įvykių kelyje. ABS sistema sustabdo bei tuo pačiu atlaisvina transporto priemonės ratą iki 20 kartų per sekundę. Be abejo, ši sistema efektyviai veiks tik tuo atveju, jeigu Jūsų transporto priemonėje bus tvarkinga visa stabdžių sistema, kokybiškos ir konkrečiam metų laikotarpiui pritaikytos padangos bei saugus ir ne agresyvus vairavimo stilius.


Kada būtina keisti ABS daviklį?


Įprastai ABS daviklis nėra greitai pasižeidžianti ar nusidėvinti detalė, tačiau vis tik ilgainiui veikiama aplinkos pokyčių ji gali prarasti savo funkcionalumą ir būti pakeista į nauja. Dažniausios galimos gedimo priežastys gali būti dėl aplinkos dirgiklių: smėlis, purvas, druskos, kurios užteršia daviklį ir ilgainiui jį sugadina. Taip pat dėl laidų, daviklių vijo nutrūkimo, esant per dideliam ratų guolio laisvumui, per mažam slėgiui ratuose, dėl mechaninių pažeidimų. ABS daviklio gedimas gali neigiamai paveikti visa stabdžių sistemos funkcionavimą, todėl pažeidimus būtina nustatyti kuo greičiau, o daviklius pakeisti naujais. 


Pagrindiniai gedimo požymiai: 


užsidegusi ABS kontrolinė lemputė prietaisų skydelyje;

užsidegusi ESP (elektroninė trajektorijos sistema) kontrolinė lemputė prietaisų skydelyje;

staigiai stabdant yra jaučiama sumažėjusi stabdymo jėga;

prastesnis automobilio stabilumas ant šlapios ar apledėjusios dangos.


Pastebėjus bei pajutus bent vieną iš šių požymių būtina apsilankyti servise ir sužinoti tikslią gedimo priežastį. O ABS daviklius patogiai ir greitai galite įsigyti partecha.com internetinėje parduotuvėje, kur pasinaudoję paieškos sistema greitai surasite savo automobiliui tinkančią detalę. 


Kaip pakeisti pažeistą ABS daviklį?


Radus ir identifikavus ABS daviklio pažeidimą jį pasikeisti galite servise, arba savarankiškai. Turint reikiamus įrankius ir įgūdžius tai padaryti nebus sudėtinga. Daviklio keitimo veiksmų seka:


Pirmas žingsnis prieš pakeliant automobilį – atpalaiduoti ratų varžtus / veržles.

Saugiai ir tinkamai pakelkite automobilį bei jį užfiksuokite.

Norint prieiti prie stabdžių sistemos Jums reikės nuimti ratus.

Tam tikrai atvejais, pasiekti ABS daviklį būtinas stabdžių trinkelių ir diskų išmontavimas.

Pasiekus daviklį atsukite varžtą, kuris tvirtina daviklį prie stebulės bei segtukus, kurie tvirtina daviklio laidus prie automobilio važiuoklės / kėbulo.

Atjunkite daviklį.

Aplink daviklį nuvalykite paviršių.

Sumontuokite naują ABS daviklį ir atlikite visus veiksmus atvirkštine tvarka. 

Prijunkite daviklį ir išvedžiokite laidus tinkamose vietose bei pritvirtinkite juos prie važiuoklės / kėbulo. Po to įstatykite daviklį į stebulę.

Baigus techninius veiksmus prijunkite diagnostinį prietaisą ir pašalinkite klaidų kodus.

Įjungus variklį įsitikinkite ar nėra naujų klaidos kodų, patikrinkite ar užgeso variklio kontrolinė lemputė.