Radiatoriaus ventiliatorius, elektrovariklis | partecha.lt

Radiatoriaus ventiliatorius, elektrovariklis

Kokybiški, žinomų prekės ženklų radiatoriaus ventiliatoriai kiekvieno automobilio modeliui. Pagrindinė radiatoriaus ventiliatoriaus funkcija – gerinti aušinimo skysčio cirkuliaciją, išvengti variklio perkaitimo. Aušinimo skysčio cirkuliavimo sistema yra įrengta beveik kiekviename automobilyje, o radiatoriaus funkcija yra vėsinti variklio sugeriamą šilumą. Automobiliui sustojus, arba judant itin lėtai šiluma iš radiatoriaus paviršiaus nėra šalinama pakankamai efektyviai, todėl tam, kad būtų tinkamai užtikrinama aušinimo cirkuliacija, yra sukuriamas papildomas oro srautas ventiliatoriaus pagalba. Radiatoriaus ventiliatorius yra kaip kaip papildoma priemonė, kuri generuoja dirbtinę oro tėkmę į aušinimo sistemą.


Priklausomai nuo modelio, automobilio ventiliatorius gali būti priekinėje arba galinėje aušintuvo dalyje. Daugelyje transporto priemonių modelių jis yra įrengiamas variklio skyriuje už radiatoriaus. Priklausomai nuo aušintuvo rūšies, gali būti įrengiami ir du mažesnio dydžio ventiliatoriai. Senesnių automobilių modeliuose ventiliatorius buvo varomas tiesiogiai nuo variklio, pasinaudojus diržine pavara, tačiau toks veikimo principas nebuvo pakankamai efektyvus automobiliui važiuojant lėčiau. Naujesnių modelių automobiliuose yra naudojamas elektra varomų variklių ventiliatorius (elektrovariklis). Toks ventiliatorius reaguoja į variklio temperatūrą. Elektrovariklis / radiatoriaus ventiliatorius reaguojantis ir veikdamas pagal variklio temperatūros jutiklį pradeda suktis tik tada, kai būtina atvėsinti.


Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Kaip atpažinti automobilio ventiliatoriaus gedimą?


Svarbu yra pakeisti radiatoriaus ventiliatorių vos tik pastebėjus galimus pirmuosius pažeidimus, netinkamą jo veikimą. Esant ventiliatoriaus gedimui gali įvykti variklio perkaitimas. Variklio perkaitimo galima išvengti tik esant tvarkingai ir tinkamai veikiančiai aušinimo sistemai. Ventiliatorius galimi gedimai gali būti jeigu jis neįsijungia, arba neišsijungia reikiamu metu, taip pat jeigu įsijungia per anksti, arba neteisingai nukreipia orą. Įprastai radiatoriaus ventiliatorius neturi galiojimo laiko ir jo nebūtina keisti kas tam tikrą laikotarpį. Ventiliatoriaus gedimai gali būti susiję ir su elektrinio varikliuko pažeidimu, elektriniais arba mechaniniais pažeidimais, dėl temperatūros reguliavimo sutrikimų. 


Kartais esamos problemos gali būti visai ne ventiliatoriaus gedimas. Kad tai išsiaiškintumėte galite patikrinti ventiliatorių savarankiškai, arba nuvykus į servisą. Norint patikrinti jį savarankiškai reikia išimti  kaiščius iš terminio jungiklio ir sukelti jiems trumpa jungimą. Jeigu jis veikia, tikėtina, kad gedimas gali slypėti kur nors kitur, tai gali būti ir aukščiau išvardintos problemos (varikliukas, elektriniai ar mechaniniai pažeidimai, jutikliai). Esant ventiliatoriaus gedimui jį galite pasikeisti savarankiškai, arba kreiptis į specialistus, kurie profesionaliai jį pakeis. 


Kaip išsirinkti mano automobiliui tinkamą radiatoriaus ventiliatorių?


Internetinėje parduotuvėje partecha.com radiatoriaus ventiliatorius savo automobiliui galite įsigyti greitai ir patogiai. Pasinaudokite paieškos sistema, kur pasirinkus automobilio gamintoją, jo modelį bei modifikaciją sistema automatiškai sugeneruos pagal Jūsų kriterijus tinkamas prekes. 


Renkantis automobilio radiatoriaus ventiliatorių atkreipkite dėmesį į automobilio aušinimo sistemos techninę charakteristiką. Nesant tikriems dėl reikiamos prekės, reikiant pagalbos, mūsų specialistai visuomet pasiruošę pakonsultuoti ir padėti išsirinkti geriausią Jūsų poreikius atitinkančią prekę. Platus kokybiškų autodetalių pasirinkimas kiekvieno automobilio modeliui.